Sign In
Account
-
Safe payment options
We only work with the most secure payment systems.
-
Product return within 30 days
We do our very best to keep our customers happy.
0
No products in the cart.
You dont have any products in your cart yet, add a few products to experience this experience.
Add 500,00 EGP to cart and get free shipping!
To see and take advantage of all discounted products.
Click HereShop
Original Products
Vestibulum ante ipsum primis in faucibus.
Affordable Rates
Vestibulum ante ipsum primis in faucibus.
Wide variety
Vestibulum ante ipsum primis in faucibus.
Mercedes trucks and busses
عرض 1–12 من أصل 184 نتيجة
كيت بستم بالشميز اكتروس 130 عادة مهلي – 0052692
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| رقم المنتج: | MAHLE 0052692 |
| الرقم الأصلي OEM: | 5410303237 |
| بلد المنشاء: | الماني |
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| Cylinder Bore [mm] | 130,0 |
| Component Number | 003WN3801, 0052600 |
| Net Weight [g] | 12200 |
| Packaging length [cm] | 14,6 |
| Packaging width [cm] | 14,60 |
| Packaging height [cm] | 29,00 |
| Item number | 005 26 92 |
| Manufacturer | MAHLE ORIGINAL |
| EAN number | 2503001369070 |
1.200,00 EGP
1.200,00 EGP
طقم دبرياج 2 اسطوانه 40سم اكتروس MP2 – 3400700702
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| رقم المنتج: | SACHS 3400 700 702 |
| الرقم الأصلي OEM: | 0272501601 |
| بلد المنشاء: | الماني |
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| Diameter [mm] : | 400 |
| Number of Teeth : | 18 |
| Mounting Type : | Pre-assembled |
| Packaging unit: | 1 |
1.200,00 EGP
1.200,00 EGP
فولام 43 سم اكتروس ساكس – 3421601016
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| رقم المنتج: | SACHS 3421 601 016 |
| الرقم الأصلي OEM: | 5410300105 |
| بلد المنشاء: | الماني |
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| Outer Diameter [mm] : | 430 |
| Flywheel Profile : | with sprocket |
| Supplementary Article/Supplementary Info : | with thrust ring |
| Packaging unit: | 1 |
1.200,00 EGP
1.200,00 EGP
طرمبة زيت اكتروس 8 سلندر بنز رفيع لازو – 20180176
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| رقم المنتج: | LASO 20180176 |
| الرقم الأصلي OEM: | 5421800401 |
| بلد المنشاء: | الماني |
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| LASO-no. | 2018 0176 |
| Weight | 6.240 g |
| Packaging size | 290 x 195 x 160 mm |
| Tariff no. | 84133080 |
| GTIN-Code | 4250329924556 |
| with bushings, tooth width | 49mm |
| drive gear | ø140mm, 43 teeth |
1.200,00 EGP
1.200,00 EGP
فلتر جاز اكتروس هنجست – E500KP02 D36
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| رقم المنتج: | HENGST FILTER E500KP02 D36 |
| الرقم الأصلي OEM: | 5410900151 |
| بلد المنشاء: | الماني |
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| Filter type | Filter Insert |
| Height [mm] | 203 |
| Diameter [mm] | 106 |
| Inner Diameter 2 [mm] | 46, 14 |
| Item number | E500KP02 D36 |
| Our price | £ |
| Manufacturer | HENGST FILTER |
| EAN number | 4030776006339 |
1.200,00 EGP
1.200,00 EGP
بلية عجل امامي اكتروس FAG 69x149x77 – 174939
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| رقم المنتج: | FEBI BILSTEIN 174939 |
| الرقم الأصلي OEM: | |
| بلد المنشاء: |
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| Bearing Type | Tapered Roller Bearing |
| Diameter [mm] | 150 |
| Width [mm] | 78 |
| Inner Diameter [mm] | 70 |
| Weight [kg] | 5,757 |
| Fitting Position | Front Axle, inner |
| Item number | 174939 |
| Manufacturer | FEBI BILSTEIN |
| EAN number | 4054224749395 |
1.200,00 EGP
1.200,00 EGP
بستم 130 اكتروس بيئة – 8642090000
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| رقم المنتج: | NURAL 8642090000 |
| الرقم الأصلي OEM: | 4570370501 |
| بلد المنشاء: | الماني |
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| Height [mm] | 140 |
| Cylinder Bore [mm] | 128 |
| Machined | with cut-out for oil jet |
| Bolt Ø [mm] | 52 |
| Supplementary Article / Supplementary Info Info 2 | with cooling duct, with piston ring carrier, for keystone connecting rod |
| Component Number | 08-141800-00 |
| Compression Height [mm] | 90,05 |
| Recess Diameter [mm] | 93,15 |
| Bolt length [mm] | 103 |
| Recess Depth 1 [mm] | 16 |
| Piston Clearance [mm] | 0,12, 0,115 |
| Item number | 87-141800-00 |
| Manufacturer | NÜRAL |
| EAN number | 4044197220977 |
1.200,00 EGP
1.200,00 EGP
بستم 130 اكتروس عادة – 8613600000
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| رقم المنتج: | NURAL 8613600000 |
| الرقم الأصلي OEM: | 5410303037 |
| بلد المنشاء: | الماني |
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| Cylinder Bore [mm] | 130,00 |
| Component Number | 15-458580-00, 87-136000-00 |
| Version | Includes seals |
| Item number | 89-136000-00 |
| Manufacturer | NÜRAL |
| EAN number | 4044197122844 |
1.200,00 EGP
1.200,00 EGP
بستم مرسيدس 125 بصمة – 0036200
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| رقم المنتج: | MAHLE 0036200 |
| الرقم الأصلي OEM: | 4020300617 |
| بلد المنشاء: | الماني |
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| Cylinder Bore [mm] | 125,0 |
| Length [mm] | 133,4 |
| Compression Height [mm] | 87,3 |
| Bolt length [mm] | 102,0 |
| Bolt Ø [mm] | 46,0 |
| Recess Depth 1 [mm] | 25,0 |
| Recess Diameter [mm] | 68,0 |
| Machined | with cut-out for oil jet |
| Surface | Hard Anodized |
| Supplementary Article / Supplementary Info Info 2 | with piston ring carrier |
| Top land height [mm] | 18 |
| Connecting Rod Design | Trapezoidal Connecting Rod |
| Production Number | 125 L 102 |
| Component Number | 1. T 3.0 Mo, 2. M3.0 IWU Cr, 3. DSF4.0 Cr P |
| Packaging length [cm] | 13,2 |
| Packaging width [cm] | 13,20 |
| Packaging height [cm] | 19,00 |
| Net Weight [g] | 3455 |
| Item number | 003 62 00 |
| Manufacturer | MAHLE ORIGINAL |
| EAN number | 2503001366376 |
1.200,00 EGP
1.200,00 EGP
بستم مرسيدس 125 عادة – 0034500
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| رقم المنتج: | MAHLE 0034500 |
| الرقم الأصلي OEM: | 4030304417 |
| بلد المنشاء: | الماني |
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| Cylinder Bore [mm] | 125,0 |
| Length [mm] | 137,3 |
| Compression Height [mm] | 87,25 |
| Bolt length [mm] | 97,0 |
| Bolt Ø [mm] | 46,0 |
| Recess Depth 1 [mm] | 23,5 |
| Recess Diameter [mm] | 65,0 |
| Machined | with cut-out for oil jet |
| Surface | Coated |
| Supplementary Article / Supplementary Info Info 2 | with piston ring carrier, without cooling duct |
| Top land height [mm] | 23,9 |
| Production Number | 125 L 80 |
| Component Number | 1. T 3 Mo, 2. NM 3 Mo, 3. DSF 6.0 Cr |
| Piston Clearance [mm] | 0,13 |
| Packaging length [cm] | 13,2 |
| Packaging width [cm] | 13,20 |
| Packaging height [cm] | 19,00 |
| Net Weight [g] | 3278 |
| Item number | 003 45 00 |
| Manufacturer | MAHLE ORIGINAL |
| EAN number | 2503001366130 |
1.200,00 EGP
1.200,00 EGP
بستم مرسيدس 29 130مم – 0037800
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| رقم المنتج: | MAHLE 0037800 |
| الرقم الأصلي OEM: | 4440300417 |
| بلد المنشاء: | الماني |
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| Cylinder Bore [mm] | 130,0 |
| Length [mm] | 126,4 |
| Compression Height [mm] | 81,35 |
| Bolt length [mm] | 99,0 |
| Bolt Ø [mm] | 46,0 |
| Recess Depth 1 [mm] | 27,2 |
| Recess Diameter [mm] | 60,5 |
| Machined | with cut-out for oil jet |
| Surface | Hard Anodized |
| Supplementary Article / Supplementary Info Info 2 | with piston ring carrier |
| Production Number | 130 L 84 |
| Component Number | 1. R 3.0 Mo, 2. M3.0 IWU Cr, 3. DSF 4.0 Cr |
| Packaging length [cm] | 15,0 |
| Packaging width [cm] | 15,00 |
| Packaging height [cm] | 21,00 |
| Net Weight [g] | 3144 |
| Item number | 003 78 00 |
| Manufacturer | MAHLE ORIGINAL |
| EAN number | 2503001366680 |
1.200,00 EGP
1.200,00 EGP
بلف خزانات 5 خط معدل وابكو – 9347022600
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| رقم المنتج: | WABCO 9347022600 |
| الرقم الأصلي OEM: | 0034314106 |
| بلد المنشاء: | الماني |
| الوصف | القيمة |
|---|---|
| Weight [g] | 859 |
| Operating pressure to [bar] | 20 |
| Opening pressure (21) [bar] | 7 |
| Opening pressure (22) [bar] | 7 |
| Opening pressure (23) [bar] | 7 |
| Opening pressure (24) [bar] | 7 |
| Closing pressure (21) [bar] | 5 |
| Closing pressure (22) [bar] | 5 |
| Closing pressure (23) [bar] | 5 |
| Closing pressure (24) [bar] | 5 |
| Thread Size | M22 x 1,5 |
| Item number | I88768 |
| Manufacturer | KNORR-BREMSE |
| EAN number | IC-206569 |
1.200,00 EGP
1.200,00 EGP
Archives
Categories
Filter by price
Brands
- AG (2)
- COJALI (1)
- CORTECO (1)
- ELRING (1)
- FAG (2)
- FEBI BILSTEIN (16)
- FTE (1)
- GLYCO (6)
- GOETZE (5)
- HD Turkey (4)
- HENGST FILTER (18)
- KNORR (1)
- KNORR-BREMSE (5)
- KS ( KOLBENSCHMIDT ) (1)
- LASO (17)
- MAHLE (16)
- MAHLE ORIGINAL (5)
- MANN-FILTER (5)
- MIBA (2)
- NURAL (2)
- SACHS (48)
- SKF (4)
- TRB Turkey (6)
- WABCO (15)












